Przeżył żeby pomagać innym

Zygmunt Pulsson urodził się w 1958 r. w Warszawie.
Terapeuta pracy z ciałem i psychiką. Senior master coach, mentor rozwoju osobistego. Naturoterapeuta, prekursor rehabilitacji ciała piramidalnym ruchem falowym. Autor metody Pulsson® Therapy, twórca jedynego na świecie opatentowanego urządzenia Pulsson®, służącego do bezdotykowego inercyjnego masażu narządów wewnętrznych, stymulowania krążenia, pobudzania energii życiowej, fizjoterapii i psychoterapii poprzez ciało, synchronizowania procesów fizycznych i psychicznych, odkrywania osobistych zasobów i duchowości autonomicznej dla spełnienia i rozwoju.

Zygmunt Pulsson

Jest terapeutą pracy z ciałem, świadomością i polem energetycznym człowieka, wpisany w poczet Healerów Polskich przez „Nieznany Świat” w 2003 r.

Ukończył Studium Niekonwencjonalnych Metod Leczenia Medikon w Warszawie z dyplomem naturoterapeuty i masażysty drugiego stopnia. Odbył wiele szkoleń z zakresu pracy z ciałem, umysłem i oddechem, terapii manualnej i kinezyterapii. Przeszedł kilkuletni trening terapeutyczny u światowej klasy nauczycieli i terapeutów z zakresu: "Terapia na linii czasu", "Dialog wewnętrzny", "Terapia NLP", "Praca z duszą", "Terapia wyższego Ja", "Ustawienia systemowe - Konstelacje rodzinne", "Integracja oddechem", "Doradztwo wglądem". Szkolił się z zakresu medycyny i psychologii energetyczno-informacyjnej i bioenergoterapii u profesora Marka J. Pilkiewicza. Został zainicjowany do praktyk szamańskich rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej przez nauczycieli Davida Thomsona i Mattie Davis Wolf. Jest inicjowany do prowadzenia praktyk "Szałasów Potów", "Przejścia przez ścieżkę ognia - Fire Walk" i "Ceremonię Fajki".

Od doświadczenia śmierci klinicznej, którą przeszedł w następstwie zawału serca czyli od ponad 25 lat, posługuje się wglądem i czyta subtelne energie ciała. Doradza w zakresie zdrowia, rozwoju świadomości i rozwoju duchowego. Diagnozuje ukryte przyczyny ludzkich chorób, traum i zachowań. Inspiruje do odkrywania i kształtowania osobistej wrażliwości, autentyczności i dobrostanu.

Przez wiele lat był niezależnym konsultantem dla biznesu. Szkolił zespoły i menadżerów. Na potrzeby rekrutacji kadry menadżerskiej, dokonuje opisów profili osobowych, posługując się wglądem na podstawie fotografii. Odczytuje energię organizacji i przedsięwzięć, odkrywa powody, dla których dotychczasowe rozwiązania nie działają. Jako trener współpracował też z Jackiem Walkiewiczem w Europejskim Instytucie Rozwoju Kadr, gdzie prowadził moduły szkoleniowe z zarządzania emocjami i kształtowania cech odważnego lidera. Przeprowadzał ludzi przez ścieżkę ognia na szkoleniu Fire Walk.

Jest uważnym terapeutą i mentorem. Bogate doświadczenie terapeutyczne i życiowa dojrzałość Zygmunta sprawiają, że z otwartym sercem przyjmuje ludzkie historie i oferuje bezpieczną pomoc i wsparcie.

W wyniku przekazu, jaki otrzymał w 1999 r. będąc w Australii na treningu terapeutycznym, skonstruował i opatentował urządzenie Pulsson® służące do fizjoterapii i psychoterapii poprzez ciało. Stworzył własną metodę terapeutyczną Pulsson® Therapy, której używa od 24 lat. Z jej pomocą skutecznie pomógł tysiącom ludzi z dolegliwościami i schorzeniami natury fizycznej i psychicznej. O metodach swojej pracy opowiadał na łamach takich pism jak: "Zwierciadło", "Nieznany Świat", "Wróżka". Wystąpił w programie telewizyjnym "Kwadrans dla grubasów" w TVP1. Kilkukrotnie brał udział w audycjach poświęconych rozwojowi osobistemu w Programie I i III Polskiego Radia. Bywał gościem Grażyny Dobroń w jej autorskim programie "Dobronocka".

O życiu, jego zawiłościach i rozwiązaniach lubi opowiadać w tekstach swoich ballad z tzw. morałem.
Jest autorem ponad 100 tekstów ballad
Jest autorem libretta, tekstów ballad i muzyki do spektaklu rozwojowego "Tańczący z Orłem" >>>
Prowadzi z żoną Krystyną Pulsson, autorski program "PRZEKAZ" - odpowiadając uczestnikom spotkań na zawiłe życiowe pytania, posługując się uzdrawianiem wglądem i autorskimi kartami mistrzowskiej transformacji.
Jest autorem recitali: "Ścieżka Duszy", "Cztery Twarze", "Patent na Świry", wydawcą tomiku "Wierny Sobie" i "Patent na Świry"

W 1980 roku służył w kontyngencie wojskowym sił zbrojnych ONZ w Syrii, gdzie został odznaczony medalem "W służbie pokoju".

Nauczyciele
 • kinezyterapia, terapia manualna, masaż, akupresura, medycyna chińska, terapia czaszkowo-krzyżowa, aromaterapia – Studium Naturalnych Metod Leczenia Medikon

 • medycyna energetyczno-informacyjna, bioenergoterapia – Marek Pilkiewicz

 • integracja oddechem – Colin P. Sisson, Marina Sisson, Nemi Nath

 • praca z energią, spiralne balansowanie aury – Nemi Nath

 • jasnowidzenie i uzdrawianie wglądem – Debra Lynn Katz, Francine Marie

 • joga – Sławomir Bubicz

 • duchowość – C. R. Lama – Czime Rigdzin Rinpocze

 • szamanizm, święte kręgi związków – David Thomson, Mattie Davis Wolfe

 • terapia duszy i huna – Martyn Carruthers, Laureli Blyth, Joy Manne

 • terapia na linii czasu, dialog z głosem, terapia wyższego ja – Joy Manne, Laureli Blyth

 • konstelacje rodzinne – Bert Hellinger, Martyn Carruthers, Marek Wilkirski

 • neurolingwistyczne programowanie – Laureli Blyth, Marek Rożalski, Małgorzata Bojanowska

 • zasady współdziałania w biznesie – David Neenan

Certyfikaty

Klienci biznesowi